Webinář divadelní pedagogiky – Život jako divadelní hra

St 17. 02. 2021 19:00 Online událost

Dne 17. února 2021 v 19:00 se na naší facebookové stránce uskuteční webinář věnovaný divadelní pedagogice. Volně navazující třídílný cyklus: Divadlo hravě – Život jako divadelní hra – Drama a hra.

Tři na sebe volně navazující semináře (Divadlo hravě – Život jako divadelní hra – Drama a hra) zastřešuje společné téma scénologie všedního dne a nabízejí osvěžující pohled na každodenní realitu divadelní optikou. Mohou být inspirací pro profesionály v oborech divadelní pedagogika nebo dramaterapie, anebo pro zájemce o uplatnitelné tvůrčí principy v běžných situacích. Sebezkušenostní webinář si klade za cíl akcentovat kreativní, hravý a pozorný přístup k životu a nabídnout důvody, proč se pokusit i o "divadelní pohled" na svět, a především na věci a situace kolem nás.

V lekci „Život jako divadelní hra“ budeme čerpat inspiraci ke hře s realitou z nejznámějších světových divadelních her. Zacílíme na tematickou podobnost dramatických hrdinů s našimi životy v současnosti. Uvidíme, že díla dramatiků nemusí nutně obstát pouze na jevišti, ale že se mohou stát odrazem k řešení situací i během běžných dnů. Nabízená cvičení a techniky se zaměří na aktivizační využití literárních, dramatických podkladů ve výuce, nebo každodenním životě a prohloubí citlivost k předmětům, které nás obklopují. 

Webinář povede profesionální divadelní umělkyně, režisérka a choreografka, divadelní pedagožka a terapeutka, publicistka Hana Strejčková. 

  • Pro druhé setkání v novém roce si předem připravte dostatek papíru, tužku, hrací kostku a jakýkoli předmět.

Informace o události

  • Název události: Webinář divadelní pedagogiky – Život jako divadelní hra
  • Datum: St 17. 02. 2021
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události