Webinář divadelní pedagogiky – Divadlo a hra

22. 01. 2021 19:00 Online událost

Dne 22. ledna 2021 v 19:00 se na naší facebookové stránce uskuteční webinář věnovaný divadelní pedagogice. Volně navazující třídílný cyklus: Divadlo hravě – Život jako divadelní hra – Drama a hra.

Semináře zastřešuje společné téma scénologie všedního dne a nabízejí osvěžující pohled na každodenní realitu divadelní optikou. Mohou být inspirací pro profesionály v oborech divadelní pedagogika nebo dramaterapie, anebo pro zájemce o uplatnitelné tvůrčí principy v běžných situacích. Seminář si klade za cíl akcentovat kreativní, hravý a pozorný přístup k životu a nabídnout důvody, proč se pokusit i o "divadelní pohled" na svět a především na věci kolem nás.

Sebezkušenostní webinář propojuje teorii s významným počtem praktických cvičení. Nabídne seznámení s principy divadelní pedagogiky, která může mít pozitivní dopad na sociální vztahy, komunikační schopnosti i naše osobní rozpoložení. Divadlo ve výuce, výchově a péči je dále vhodným a bezpečným pomocníkem pro posílení identity a fyzické integrity, podporuje představivost, rozvíjí prostorové vnímání a citlivost k okolí.

Webinář povede profesionální divadelní umělkyně, režisérka a choreografka, divadelní pedagožka a terapeutka, publicistka Hana Strejčková. 

Pro první setkání v novém roce, si prosím, připravte dostatek papíru, tužku, provázek a suvenýr z cesty.

Informace o události

  • Název události: Webinář divadelní pedagogiky – Divadlo a hra
  • Datum: 22. 01. 2021
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události