Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.6.2018 - 10.7.2018

Výstava Veronika a jina těla v galerii Elektrozavod

Ve čtvrtek 28. června 2018 bude v Galerii Elektrozavod zahájena výstava české umělkyně Alice Máselníkové. Alice vystudovala školu umění a designu Duncan of Jordanstone ve Velké Británii a následně získala titul magistra umění na Stockholmské univerzitě.

Veronika má mezi ostatními těly vyjímečnou pozici. Je onou věčnou múzou, odevzdanou i když občas zdráhavě obnaženou přítelkyní, tím nejosobitějším a nejvíce žádaným tělem. Tělem s křivkami nadsazenými a změněnými do těch nejbizarnějších tvarů a zachyceným v pomíjivě odhalujících chvílích. Jako má modelka už více než deset let se Veronika během této doby objevila v nespočetném množství obrazů a kreseb, ať už s jasným záměrem nebo jako náhodná inspirace. Nyní jsou některé z nich prezentovány jako součást této výstavy.

Každé tělo je křehké a zranitelné, ohýbá se pod vnějším tlakem a poddajně mění vlivem stresu. Výstava „Veronika a jiná těla” se odvijí od tohoto konceptu napjatého těla, jehož charakter kolísá v různých stavech psychického a fyzického napětí, v kontextu okolního prostoru a v závisloti na blízkosti a vztahu s ostatními těly. Všechny tyto souvislosti ovlivňují jak je tělo vnímáno a reprezentováno v rámci vystavených obrazů, kde se těla snaží ze své kompozice uprchnout, nebo jsou stlačena a uvězněna. K vidění jsou také útržky autorčina dlouhodobého projektu s individuálními modely, převážně přáteli, známými a dalšími umělci, ale také profesionálními modely – bohatým spektrem forem, povrchů, póz a hlasů. Tato jednotlivá sezení vytvářejí intimní atmosféru plnou překvapivých rozhovorů a někdy trapných chvil. Měkké a tvrdé linky těl odrážejí ve výsledné tvorbě prvek náhodné blízkosti a předávají jej divákovi.

Potvrďte Vaši účast na výstavě na e-mail: elektrozavodgallery@gmail.com

Výstava se bude konat od 28. června – 10. července 2018.

 

 

Místo konání:

Moskva, 1. Buchvostova 12/11, 53

Datum:

Od: 28.6.2018
Do: 10.7.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala