Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2018 - 10.6.2018

Výstava Escapism Training Program

Od 11. května do 10. června 2018 bude v Centru pro kreativní průmysl Fabrika probíhat série přednášek a workshopů na téma Eskapismus, Tréninkový program. V rámci tohoto projektu bude dočasně otevřená výstava Eskapismus, Čtenářský klub ve Státní Někrasovově knihovně. Kurátorky: Anna Remešová a Maria Saryčeva.

Měli jste někdy pocit, že potřebujete nutně uniknout požadavkům společnosti?Vytvořili jste si vlastní strategie úniku z práce, vztahů a jiných životních situací?Chcete se zlepšit ve schopnosti unikání?Existuje rozdíl mezi eskapismem a uměleckým eskapismem?

Umělecká praxe je často považována za podezřelou a označována jako společenský eskapismus. My však chápeme eskapistické strategie současného umění jako pozitivní kvalitu a rozhodli jsme se je studovat a vylepšovat. Chceme, abyste se učili od těch nejlepších: to je důvod, proč výstava Eskapismus. Tréninkový program vychází z odkazů na počiny umělců z Československa a Sovětského svazu, kde existuje celá tradice úniků z podmínek socialistických zemí. V době totalitárních režimů žili profesionální eskapologové, co z jejich odkazu zůstalo?

Jak vypadá únik současného umělce či umělkyně? Kdo je dnes opravdový eskapista? A jak únik souvisí s nově ustanovenými kontexty? Sdílejte informace o současném systému a učte se společně s námi díky přednáškám, akcím a workshopům. Zažijte odlišné formy kolektivity. Záleží nám na vašich studijních prožitcích, buďte tedy u nás jako doma.

Jedna ze zásadních eskapistických taktik je čtení. Kromě bytu eskapisty v Centru pro kretivní průmysl Fabrika se tak letošní tréninkový program rozšíří také do Státní Nekrasovy knihovny, kde bude probíhat v průběhu výstavy čtecí klub o eskapismu.

Eskapismus. Tréninkový program podpořily Centrum pro kreativní průmysl Fabrika, České centrum v Moskvě a Státní Někrasovova knihovna.

 

 

 

Místo konání:

Moskva, Perevedenovskij pereulok 18

Datum:

Od: 11.5.2018
Do: 10.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala