Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.2.2018 19:00

Turné Pražského filharmonického sboru v Moskvě

15. února Pražský filharmonický sbor vystoupí v Moskvě společně s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského pod vedením světoznámého Vladimira Fedosejeva. Program: Antonín Dvořák – Stabat mater op.58. Koncert se bude konat v rámci 85. výročí narození dirigenta Vladimira Fedosejeva a v rámci 100. výročí vzniku Československa.

Moskevská státní konzervatoř P. I. Čajkovského - je nejvýznamnější hudební vzdělávací instituce v Moskvě. Dodnes je považována za jednu z nejlepších vysokých hudebních škol světa. Více o Konzervatoři najdete zde.

Velký sál Konzervatoře byl slavnostně otevřen 20. dubna 1901. Od té doby v sálu vystupovali nejznámější ruští, sovětští a zahraniční hudebníci a orchestry a konaly se zde různé soutěže a festivaly.  V letech 1920-1930 se v prostorech sálu nacházelo kino, během II. světové války budova byla používaná jako špitál. V dnešní době Velký sál Moskevské státní konzervatoře je jedním z neprestižnějších prostorů pro koncerty klasické hudby v Moskvě,  kde se pravidelně konají vystoupení světoznámých sborů a orchestrů.  Celkový počet míst v sálu – 1737, sál je bohaté dekorovány portréty ruských a zahraničních skladatelů, ve foyer se nachází zrekonstruovaná vitráž Sváté Cecilie , která je považovaná jako patronka církevní hudby.

Místo konání: Moskevská státní konzervatoř, Velký sál, ul. Bolshaja Nikitskaja 13/6. Koncert začíná v 19.00.

Vstupenky: http://www.mosconsv.ru/ru/concert.aspx?id=153034

 


          

      

 

Místo konání:

Moskva, ul. Bolšaja Nikitskaja 13/6

Datum:

15.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala