Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2017 - 8.11.2017

Tereza Říčanová na festivalu Mors

V rámci Mezinárodního festivalu knižní ilustrace Mors se ruské publikum bude moci seznámit s tvorbou známé české umělkyně Terezy Říčanové. Výstava proběhne od 25. října do 8. listopadu 2017.

Tereza Říčanová je česká umělkyně, grafička a ilustrátorka dětských knih, pětinásobná držitelka ceny Nejkrásnější česká kniha a ceny Zlatá stuha. V současné době vyučuje na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Také pracuje v muzeu Pelhřimov.  Spolupracuje s legendárním vydavatelstvím Baobab. Během festivalu Mors Tereza Říčanová představí svá díla, povede přednášku a workshop knižní ilustrace.

Na výstavě budou představeny práce z knih:

Měsíček;
Noemova archa;
Psí knížka;
Velikonoční knížka.

28. října (sobota) v 14:00 navštíví výstavu samotná Tereza Říčanová. Proběhne autorské čtení Psí knížky a diskuze s návštěvníky. Vstup zdarma.

29. října (neděle) ve výstavní galerii Artplay od 11:50 se budou konat lekce a workshop Terezy Říčanové pro profesionálové. Vstup zdarma. 

Každoročně v Moskvě pořádaný Mezinárodní festival knižní ilustrace Mors je akcí, která spojuje současné knižní ilustrátory, nakladatele, spisovatele i čtenáře. Cílem festivalu je upozornit na ilustraci jako umělecký směr, který si zaslouží pozornost. Festival umožňuje nastartovat kariéru mladých ilustrátorů a informuje o současných směrech v knižní ilustraci.

Místo konání:

Moskva, ul. Nižnjaja Syromjatničeskaja 10

Datum:

Od: 25.10.2017
Do: 8.11.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala