Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.5.2014 - 1.6.2014

Platforma současného tance ProFitArt v Petrohradě

V prostorách petrohradského tanečního divadla Skorochod bude představen projekt Meeting the Odyssey, v jehož rámci vystoupí česká produkční platforma ProFitArt s představením Memories of life - production A a řadou master-classů a seminářů.

ProFitArt je produkční platforma, založená v roce 2012 Šárkou Pavelkovou a Josefem Neufusem, pro tvorbu nových uměleckých projektů soudobého tance a pohybového divadla. Od svého počátku stojí za samostatné projekty choreografky a tanečnice Lenky Vagnerové a podporuje vznik i jiných projektů v oblasti nezávislého nonverbálního a tanečního divadla.

Zaměření organizace je zejména na oblast nezávislého nonverbálního, fyzického a soudobého tanečního divadla, ale nebrání se ani zajímavým počinům divadla dramatického textu. Mezi další subjekty patří nebo by měli patřit Patricie Poráková a její tango projekt QUILOMBO, Kateřina Fojítková a projekt mezinárodního kolektivu Necesér s názvem Žena kůže píseň kost (a dost?) uskupení NECESÉR.

Cílem této spolupráce je vedle nových tvůrčích špičkových počinů aspirujících na další četná domácí i mezinárodní ocenění, taktéž dlouhodobá a kontinuální edukační činnost, se zaměřením na nové talenty, široká mezinárodní spolupráce plánovaná na roky dopředu a využívající evropské i světové partnerské kulturní sítě i grantové programy.

Představení Memoires for life proběhnou 23. a 24. května.

Sankt Petěrburg, metro moskovskije vorota, Moskovskij prospekt 107, k. 4, 4. Patro, Ploščadka Skorochod

www.skorohod.me

Místo konání:
Scéna Skorochod, Petrohrad, Moskovskij prospekt, 107, k. 5
Datum:

Od: 22.5.2014
Do: 1.6.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala