Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2019 18:30

Summer Jazz na Velvyslanectví České republiky

Na velvyslanectví České republiky v Ruské federaci se 27. června uskuteční každoroční setkání, na kterém vystoupí čeští a ruští jazzoví umělci.

Večer zahájí dětský orchestr jazzové hudby RamJazzBand pod vedením Artura Avanesjana (Dětská škola umění č. 2, Ramenskoe). Orchestr byl založen v roce 2012 a je laureátem mnoha soutěží. Pravidelně účinkují na různých místech Moskvy a dalších měst v Rusku.


Večer bude pokračovat v podání ruské jazzové kapely Fortna Brass band, což jsou absolventi Moskevské státní konzervatoře P. I. Čajkovského a Ruské akademie hudby Gněsinových. Jejich hlavní specifičností je to, že neomezenost hudebních směrů a žánrů představují hrou na měděné dechové nástroje. Vedoucím je Alexander Shatalov. Od roku 2003 předvedli více než 500 sólových koncertů v Rusku, v zemích Evropy, v zemích SNS a v dalších zemích a do biografie orchestru tak zapsali mnoho významných událostí.


Třetím hostem večera bude okouzlující Petra Ernyeiova, která svou kariéru začala už v 18 letech, kdy poprvé vystoupila na Jazzovém festivalu v USA. Tři roky Petra Ernyeiová zpívala v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru, se kterým společně vydala album „Walking and Swinging“. V roce 1999 nazpívala první vlastní album s názvem „Who Loves You“. Petra Ernyeiová se stále účastní jazzových festivalů, koncertuje na českých i mezinárodních scénách. Za poslední roky navštívila Německo, Rakousko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko a Anglii. V roce 2008 Petra Ernyeiová založila hudební skupinu Petra Ernyei Quartet. Lehké jazzové tóny v podání Petry Ernyeiové v doprovodu Jaroslava Šindlera (kytara), Adama Tvrdého (kytara) a Petra Pospíšila (basa) zazní na Summer Jazzu 27. června v 18:30.
 

Vstup na pozvání ambasády.

 

Místo konání:

Moskva, ul. Juliusa Fučika 12/14

Datum:

27.6.2019 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala