Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2017

Vánoční tradice v Sálu Českého centra

Přijměte prosím srdečné pozvání od Českého centra na tradiční vánoční jarmark Vůně Vánoc, který proběhne 9. prosince od 11:00 do 20:00.

Na vánočním trhu si budete moci zakoupit jedinečné ručně vyráběné dárky. Budete se moci zúčastnit workshopů pod vedením mistrů svého oboru, od klenotníků přes řezbáře až po umělce, kteří pracují s různými kovy či keramikou. K dostání bude známý animovaný hrdina Krteček nebo si budete moci koupit knihy českých spisovatelů od nakladatelství Samokat, Kariera-press, MIF detstvo za zvýhodněné ceny. Návštěvníci jarmarku si nesmí nechat ujít také vynikající trdelník, bez kterého se neobejdou žádné Vánoce. Dokonce se zde budete moci sami naučit, jak se vyrábí, a to společně s šéfkuchařem bistra Tot samyj trdelnik.

 

Děti budou zdobit perníčky, zpívat koledy a za to dostanou sladkosti a chutné linecké cukroví. Jejich rodiče se dozvědí tajné recepty těch nejlepších českých vánočních pokrmů a ochutnají klasický český svařák. Díky učitelům z Českého centra se můžete naučit i základní fráze v českém jazyce. Součástí vánoční programu bude vystoupení české cimbálovky Balešáci, která k nám zavítá přímo ze Starého města. Návštěvníci si budu moct zatancovat a zazpívat české koledy společně s jedinečkou pěvkyní Barborou Vorontycevovou. Dokonce můžete zhlédnout divadelní představení folklórního souboru divadla „Kamyšinka“, jehož vánoční atmosféra Vás doslova pohltí (představení bude ve 12:00 a v 15:00, délka 50 minut).

 

Po turnaji ve stolních hrách, animovaných pohádkách českého ilustrátora Josefa Lady a workshopech věnovaných české historii, jazyku, pamětihodnosti a kultuře na Vás v 17:00 čeká sváteční koncert dětského souboru Mladý Moskvič, Mladí Alexandrovci a také maďarská vokální skupina UniCum Laude s vánočními písněmi. A co by to byl za vánoční jarmark bez českého Mikuláše a jeho věrných pomocníků anděla a čerta? Tyto postavy, o kterých se zdá na začátku prosincev Čechách zdá asi každému dítěti, určitě potkáte v sále Českého centra. Nejdůležitější je, abyste byli po celý rok hodní a dostali od nich dárečky a ne jen uhlí, dříví a bramobory.

Vstup zdarma pro pracovníky a hosty ZU Moskva a ČDM.

Program 

Adresa: ul. Julia Fučíka, 12/14c9 (vchod z boku velvyslanectví ze strany konzulátu)

Doba konání akce: 11:00 – 20:00

Cena vstupenky: 300 rublů

Pro bližší informace volejte: +7 905 784 38 16 

 

Místo konání:

ul. Juliasa Fučika 12/14

Datum:

9.12.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala