Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2017

Život goril ve Pražské zoo - pohled etologa

Marina Vančátová, která se zabývá etologií primátů, vystoupí v kulturním centru Arche s přednáškou určenou pro široké publikum.

Tématem setkání bude život pražské gorilí tlupy. Gorily jsou člověku podobní primáti. Chováním se někdy podobají lidskému chování ve společnosti. Marina Alexejevna zkoumala během 15 let život těchto pozoruhodných zvířat žijících v Zoologické zahradě v Praze v České republice, kde je možné se setkat se vším: s narozením i smrtí zvířat, výchovou potomků, jejich vzájemnými vztahy s ostatními členy tlupy. Dozvíte se, co je (nebo kdo je) Kamba a Moja, jaká je hierarchie v pražské gorilí tlupě, jaký vliv má na chování těchto jedinečných zvířat odchod z tlupy odrostlých potomků nebo příchod nových goril.

Lektorka Marina Alexejevna Vančatová, jež je doktorka biologie, etoložka a primatoložka, vystudovala univerzitu v Permu. Více než 30 let žije a pracuje v České republice. Přednáší na několika univerzitách včetně Karlovy univerzity v Praze, také je vedoucí studentských diplomových prací. Několik let přednášela na univerzitách ve Velké Británii (Durham, Portsmouth), v Itálii (Florencie) a v Rakousku (Vídeň).

 

Informace o přednášce a vstupenkech na stránkach centra Arche zde.

 

 

 

Místo konání:

Moskva, ul. Malaja Pirogovskaja 29/7

Datum:

22.1.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala