Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.11.2017 14:00

Cirk La Putyka: představení v Petrohradě

Český divadelní soubor Cirk La Putyka v rámci festivalu Velkého divadla loutek (Bolšoj těatr kukol) představí hostům a obyvatelům Benátek severu jedno ze svých fascinujících vystoupení s názvem Biograf. Představení je založeno na divadelní hře současného českého dramaturga Františka Karla Tománka.

 

Cirk La Putyka je divadelní soubor věnující se žánru nový cirkus, který spojuje akrobacii, moderní tanec, loutkové divadlo, sport a mnoho dalšího. Jedná se tedy o kombinaci divadelních a cirkusových čísel. Jejich vystoupení má vždy propracovaný příběh a specifickou poetiku. První představení bylo uvedeno v roce 2009.

V průběhu své existence spolupracoval Cirk La Putyka s takovými známými umělci a soubory jako jsou například Maksim Komaro, Tilde Björfors, Daniel Gulko, Jiří Havelka, Bonaventura Gacon, The Race Horse Company, Ieto, lektoři Cirque du Soleil a další.

BTK-Fest (Festival loutkového divadla) je mezinárodní festival současného loutkového umění, který se poprvé konal v roce 2014. Hlavním úkolem festivalu je seznámit publikum s aktuální podobou loutkového divadla, která odráží celosvětovou tendenci rozvoje tohoto umění. Loutkové divadlo je totiž místem neomezených možností.

Poutavým příběhem Vás provede tak trochu ředitel, trhač lístků, promítač či prodavač popcornu, ale hlavně starý známý dnes už zapomenutých hrdinů stříbrného plátna – velkých, malých, neviditelných, vynalézavých, něžných i strašidelných. Jejich společné příběhy doprovodí klavírista, tak jako za dob němých filmů. 

Projekt je realizován za podpory Českého centra v Moskvě.

Koupit si vstupenku můžete zde.

Místo konání:
Petrohrad, Nekrasova ul., 10
Datum:

5.11.2017 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala