Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2018 19:00 - 21:00

Koncert Interquintet v Jaroslavli

27. června 2018 v 19:00 ve Společensko-kulturním centru Rybinská představí hudební agentura Stase Majnugina jazzový koncert skupiny Interquintet. Členem hudební skupiny je mimo jiné multi-instrumentální český muzikant Bharata Rajnošek.

Interquintet je unikátní jazzový projekt, který je založen na jednotné myšlence, ale zároveň ho tvoří muzikanti různých hudebních škol. Hudebníky pojí dlouholeté přátelství, což se bezpochyby pozitivně odráží na jejich tvorbě. Skupinu tvoří zástupci 3 zemí, které si jsou blízké geograficky, ale také historicky: Česko, Litva, Rusko.

Bharata Rajnošek je český hudebník a jeden z nejvýraznějších postav současné scény evropského jazzu. Rajnošek je multi-instrumentálním hudebníkem, ovládá hru na flétnu, trubku, saxofon, piano a další nástroje. Kromě hry na nástroje, pracuje také jako hudební skladatel, pedagog a vedoucí několika hudebník projektů. Vystudoval Pražskou konzervatoř a Berklee College v USA. Věnuje se prakticky všem současným stylům jazzu: funk, jazz-rock, smooth-jazz a další.

Edgar Sabilo je známým jazzovým pianistou a skladatelem z Vilniusu. Studoval nejprve na hudební škole a poté na Litevské divadelní a hudební akademii. Sabilo se stal vítězem nejedné zahraniční soutěže, již ve 13 letech vyhrál mezinárodní soutěž Muzika be Sienu. V Prince Claus Conservatoire  v Holandsku, kde pobýval v době své stáže, hrál s takovými hvězdami jako Alex Sipiagin, David Berkman, Don Braden, Gene Jackson a další. Hudebník spolupracuje se známými představiteli litevské hudební scény a zároveň se aktivně zapojuje do nejrůznějších mezinárodních projektů.

Roman Plotnikov ovládá hru na kontrabas, vystudoval Ruskou hudební akademii Gněsiných. Mnohokrát vystupoval v Jaroslavli na scéně Jazzového centra, také byl účinkujícím tradičního jazzového parníku, který se pořádá každý rok v předposlední pátek v červnu.

Vladimir Borisov je bubeník z Jaroslavli, vystudoval Ruskou hudební akademii Gněsiných. Hrál v souboru Alexeje Kruglova, se kterým několikrát hostoval na akcích za hranicemi RF. Spolu s nejznámějším hráčem na trubku a legendou sovětského jazzu – Igorem Širokovem, Igorem Ivanuškinem a mnoha dalšími jazzovými muzikanty, vystoupil úspěšně v Moskvě.

Ozdobou projektu je mladá zpěvačka Xenija Selezněva, výherkyně ceny soutěže Gněsinův jazz

Xenija Selezněva  je vokalistka z Jaroslavli, obdivovaná za její čistý a emocionálně silný pěvecký projev. Účinkovala na mnoha velkých festivalech jako Zaří v Tichvině 2015, Blues Bear Festival 2016, Jazz nad Volhou 2017, 23. Mezinárodní festival vokálního jazzu – Jazzové hlasy 2017, na kterých vystupovala se svým sólovým programem. V roce 2017 se stala laureátem prvního stupně ve své věkové kategorii na soutěži „Gněsinův Jazz Voice 2017“. Xenija je vedoucím projektu „KS – Jazz“, se kterým mnohokrát vystupoval na nejrůznějších hudebních akcích v Jaroslavli.

22. června vystoupil Interquintet na tradičním jazzovém parníku v Jaroslavli, 24. června koncertovali v restauraci Pivovar v Jaroslavli.

Doplňující informace o návštěvě koncertu 27. června ve Společensko-kulturním centru Rybinska:

Web: okzrybinsk.ru
Email: okcentr89@mail.ru
Telefon: +7 (485) 528-40-90, +7 (485) 528-33-73

 

Místo konání:
Rybinsk, ul. Čkalova 89
Datum:

27.6.2018 19:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala