Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.6.2018 - 26.6.2018

Projekce filmů Miloše Formana v kině Oktjabr

25. a 26. června budou v kině Okťjabr promítány dva filmy Miloše Formana z jeho rané tvorby: Lásky jedné plavovlásky a Hoří má panenko. Projekce se uskuteční ve spolupráci s časopisem Isskustvo kino.

Periodikum Isskustvo kino vychází od ledna roku 1931. V současné době je jediným uměleckým vědecky – analytickým měsíčníkem. V každém čísle Isskustva kino je publikováno průměrně 25 – 30 odborných článků, týkající se aktuálního dění, ale také historie ruské i světové kinematografie, televizních pořadů nebo uměleckých přístupů v různých odvětvích umění.  Mimo jiné jsou tematizovány archivní materiály, filosofické práce, memoáry kulturních osobností a ruské i zahraniční filmové scénáře.

 

Mnozí z redaktorů periodika jsou zároveň odbornými konzultanty v otázce ruského filmu, spolupracujícími s řediteli nejznámějších světových kin. Zároveň hodnotí a analyzují účastníky mezinárodních a domácích festivalů pro odbornou veřejnost.

Redaktoři časopisu „Isskustvo kino“ jsou jedni z mála stálých hostů, každoročně zvaných na nejvýznamnější filmové festivaly (filmové festivaly v Cannes, Benátkách, Berlíně, Rotterdamu, Locarnu, San-Sebastianu, Karlových Varech, Turíně, Oberhausenu a jiných).

Koupit  vstupenky na Lásky jedné plavovlásky

Koupit vstupenky na Hoří, má panenko.

 

 

 

Místo konání:

Moskva, ul. Nový Arbat 24

Datum:

Od: 25.6.2018
Do: 26.6.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala