Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2016 19:00

Eduard Kollert se zúčastní hudebního festivalu Moskva vítá přátele

Od 24. května do 5. června 2016 v Moskvě proběhne XIII. Mezinárodní festival Moskva vítá přátele. Na festivalu vystoupí dětské soubory a mladí sólisté z různých koutů světa. Na Slavnostním ukončení festivalu vystoupí se Státním komorním orchestrem Moskevští virtuosové talentovaný český muzikant Eduard Kollert.

Eduard Kollert se narodil v roce 2002 do muzikantské rodiny. Jiří Kollert, Eduardův otec, je známý český klavírista světového formátu. V šesti letech se Eduard začal na hudební škole učit hře na housle, zároveň se doma s rodiči věnoval hře na klavír. Za rok už vystupoval veřejně na koncertech a slavil při nich úspěch, ať už hrál na housle Vivaldiho koncert nebo na klavír Mozartovu sonátu.

 V roce 2011 se Eduard zúčastnil hudebního festivalu ve Znojmě a v roce 2012 vystupoval společně s orchestrem Leoše Svárovského v Pražské komorní filharmonii.  Ve stejném roce byl talentovaný mladý muzikant pozván, aby vystoupil před španělskou královskou rodinou v Paláci El Pardo.

 Eduard Kollert pravidelně vystupuje na koncertech, je laureátem mezinárodních soutěží a neustále zdokonaluje své schopnosti.

 Koncert za účasti Eduarda Kollerta se uskuteční 5. června od 19:00 v Komorním sále Moskevského mezinárodního domu hudby (Kosmodamianskaja naberežnaja 52, budova 8).

 

Místo konání:

Moskva, Kosmodamianskaja naberežnaja 52, budova 8

Datum:

5.6.2016 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala