Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.2.2018 20:00

Filmový festival V4 v Petrohradě

Kinoklub Cinemafia spolu s Generálními konzuláty Visegrádské čtyřky v Petrohradu pořádají 3. ročník filmového festivalu Visegrádské čtyřky. Festival se uskuteční od 22. do 25. února v kině Velikan Park. Českou republiku představí film Želary režiséra Ondřeje Trojana (2003, nominovaný na Oscara v roce 2004). Projekce se bude konat v sobotu 24. února ve 20.00 hodin.

Romantické drama Želary Ondřeje Trojana patří mezi nejlepší české filmy. Píší se čtyřicátá léta, doba okupace a protektorátu. Eliška je mladá dívka a pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici, má milostný poměr se sympatickým a úspěšným chirurgem Richardem. Eliška i Richard jsou zapojeni do domácího odboje, avšak jejich skupina je dekonspirována a pronásledována gestapem. Všem hrozí smrt. Zatímco Richard přes noc zmizí do ilegality, pro Elišku její spolubojovníci za jejími zády narychlo vymyslí jiný, zdánlivě bezpečný úkryt. Dohodnou se s pacientem Jozou, kterému kdysi Eliška zachránila život, aby ji ukryl ve své dřevěnici daleko v horách…Film byl natočen podle novely Jozova Hanule Květy Legátové. Díky tomuto dílu se spisovatelka v 80. letech stala literární senzací. Kniha byla napsána na základě vlastního osudu spisovatelky, která byla jako malá svědkem mnoha popisovaných událostí. Ve filmu se objevují známí čeští herci, jako například populární umělkyně alternativní hudební scény Iva Bittová a také hvězda maďarského filmu György Cserhalmi. Herečka Anna Geislerová, byla za hlavní roli ve filmu (Eliška) oceněna Českým lvem. Film Želary byl v roce 2004 nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.   (v článku jsou použity úryvky z oficiálního textu distributora)

 

Všechny filmy se budou promítat v originálním znění s ruskými titulky.

Bezplatný vstup na všechna představení je možný pouze v případě dřívější online registrace. Podrobnosti najdete na stránce cinemafia.ru.

Místo konání:
Petrohrad, Aleksandovskij park 4/3
Datum:

24.2.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala