Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.2.2018 - 13.2.2018

Proteatr - festival integračních a inkluzivních divadel

Dramaterapeuti Martin Dominik Polínek a Hana Strejčková se zúčastní Festivalu integračních a inkluzivních divadel Proteatr a provedou dva workshopy určené jak pro začínající a zkušené umělce tak i pro odborníky ve sféře dramaterapie.

Hana Strejčková v rámci festivalu Proteatr (9.-13.2.) vystoupí na konferenci s příspěvkem, jenž zpracovává pohled na současný tanec a divadlo inkluze v rámci širšího téma umění – terapie – inkluze (9.2.). Dále povede workshop (13.2.), který nabídne cestu základním triptychem neverbální komunikace: dech – oční kontakt – dotek pro praxi v oblasti integrace a inkluze v uměleckých disciplínách, zejména v tanečním a fyzickém divadle. Dech, emoce, centering. Oční kontakt, vnitřní svět, facing. Dotek, rizika a pozitiva. Praktický seminář zároveň poukáže na důležitost váhy, rovnováhy, těžiště a uzemnění. Hana Strejčková dlouhodobě pracuje v oblasti pohybové aktivizace/terapie seniorů včetně seniorů imobilních a s onemocněním demence Alzheimerova typu, dále vede inkluzivní a integrační divadelní studio pro děti v Praze. Současně působí jako profesionální divadelní tvůrce, spisovatelka a divadelní kritička

Zaregistrovat se.

Mgr. Martin Dominik Polínek, Ph.D. (gestaltterapeut, dramaterapeut, speciální a divadelní pedagog, ČR, Olomouc) vystoupí s  workshopem na téma Gestaltdrama (Gestalt Theatro Therapy) - cesta k sobe i k herectví.

Gestltdrama je přístup propojující dramaterapii a gestalt psychoterapii. Workshop účastníky seznámí s některými postupy (např. práce s polaritami a s konfliktem), které mohou využít jak při práci terapeutické, tak i při práci herecké- zvláště v oblasti vytváření jevištní postavy.

Zaregistrovat se.

Vstup na workshopy je zdarma, podle registrace, počet míst je omezený.

 

Místo konání:

Centrum im. Mejercholda, Moskva, ul. Novoslobodskaja 23

Datum:

Od: 9.2.2018
Do: 13.2.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala