Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.1.2018 - 15.1.2018

České vánoční tradice na Tverském bulváru

Během moskevského Open Air festivalu "Cesta k Vánocům" se budou moci všichni návštěvníci seznámit s českými vánočními a novoročními tradicemi a zvyky. Na programu budou mimo jiné karlovarská folklórní skupina Dyleň, dílna českého skláře Karla Sobotky ze Železného Brodu a divadlo Toy Machine.

Moskevský každoroční vánoční festival, který je uskutečňován jako část cyklu akcí "Moskevské sezóny", bude v letošním roce probíhat od 22. prosince do 14. ledna. Český program byl přichystán ve spolupráci s Českým centrem v Moskvě a proběhne v posledním týdnu akce. Přesné časy budou upřesněny.

 

čeští hosté festivalu: 

Folklórní skupina Dyleň má velmi rozsáhlý repertoár ze západních Čech, který zahrnuje písně a tance řemeslnické, tance a taneční hry oblíbené při tanečních zábavách. Podle historických materiálů soubor zrekonstruoval několik dříve typických tanců z širšího okolí Karlových Varů.

Sklářská dílna Karla Sobotky ze Železného Brodu představí během několika dní na workshopech tradiční sklářskou ruční tvorbu formou foukání.

Divadlo Toy Machine vystoupí s představením Sněhová královna na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena s loutkami Gerdy a Káje z dílny Mirka Trejtnara. 

 

Podrobné informace na web pořadatele je zde, další informace o akci jsou například zde.

Místo konání:

Moskva, Tverskoy bulvar

Datum:

Od: 8.1.2018
Do: 15.1.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala