Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.12.2018

Evropský vánoční funkový koncert Milana Svobody

Vánoce se nezadržitelně blíží a ve spojitosti s tím si Vás dovolujeme pozvat na Evropský vánoční funkový koncert Milana Svobody, který se koná 19. prosince v Klubu Alexeje Kozlova. Pod profesionálním vedením zazní v podání C-Jam Club Jazz Orchestra a vokálního tria ČESKÉ KOLEDY a orchestrální skladby Milana Svobody upravené pro funkový orchestr.

Vánoční sváteční program Milana Svobody je obdivuhodnou symbiózou českého folklóru, evropské muzikálnosti a energického drajvu plynoucího ze zaoceánského jazzu a funku v podání orchestru.

Milan Svoboda je jednou z nejvýznamnějších osobností české i evropské hudební scény. Milan se narodil v roce 1951, vystudoval hru na varhany na Pražské konzervatoři, následně Karlovu univerzitu, Akademii múzických umění v Praze a Berklee College of Music.

Věhlasný jazzovofunkový big band C-Jam Club Jazz Orchestra je známý svými projekty realizovanými společně se současnými světovými hudebníky jako jsou Michael Abene (USA, Grammy Award, WDR Big Band), Raphael Wressnig (Austria, Hammond organ), Valery Ponomarev (USA, “Jazz Messengers” Art Blackey), Briane Irvine (UK, Avant-garde band music), John Marshall (USA, trubka, orchestry Buddy Rich, Mel Lewis, Dizzy Gillespie, WDR Big Band).

         Orchestr se vyznačuje svébytným stylistickým podáním, specifickým pojetím hudby a silnou energií. Výrazní sólisté, hutné dechové riffy, rychlé pasáže a groove rytmických částí upoutají pozornost každého posluchače od prvního tónu a nepustí ho do konce programu.

         C-Jam Club Jazz Orchestra byl založen v roce 2005 a jedná se o jeden z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších projektů Georgije a Dmitrije Gorbových, zakladatelů moskevského jazzového studia C-Jam Club.

         Dirigent orchestru je věhlasný moskevský barytonsaxofonista Georgij Gorbov, absolvent Maimonidovy univerzity v Moskvě a stážista Berklee College of Music.

         Za léta svého působení se stal orchestr populární mezi mládeží i intelektuálními kruhy. Vystupuje v nejlepších jazzových klubech hlavního města, jeho koncerty jsou vždy vyprodané a sály plné milovníků orchestrálního funku a současného jazzu.

Lístky je možné zakoupit zde.

 

Místo konání:

Moskva, ul Marosejka 9/2

Datum:

19.12.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala