Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.4.2018 19:00

Projekce filmu Děti online na festivalu DOKer

V pondělí 16. dubna se v kině Oktjabr uskuteční projekce filmu Děti online, který byl zařazen do speciálního programu Mezinárodního festivalu DOKer Let IT Dok!. Projekce a diskuze s diváky se zúčastní režisérka filmu Kateřina Hager.

Film přináší příběhy tří mladých protagonistů; talentovaného dvanáctiletého youtubera, jenž se potýká s nečekanou slávou, třináctiletého kluka, jenž je velkým fanouškem počítačových her, a mladé dívky, která se stala obětí sexuálního agresora na sociální síti. Cílem filmu je poodhalit měnící se svět dnešních dětí, které ovládají počítač či mobilní telefon dříve, než se naučí zavazovat si tkaničky nebo jezdit na kole. Současně je cílem poukázat také na rizika, se kterými se mohou děti v kyberprostoru setkat.

Kateřina Hager je absolventkou UK v Praze, oboru sociokulturní antropologie. Zkušenosti z oblasti filmové produkce získala v Pražské filmové škole (Prague Film School), kde se jako produkční podílela na vzniku desítek studentských filmů. V roku 2012 založila produkční společnost Bohemian Productions, s cílem nabídnout platformu pro dokumentární filmové projekty. V současnosti se věnuje především režii a produkci dokumentárních filmů, oceňovaných na mezinárodních filmových festivalech a pro Českou televizi režírovala dokumentární film Pocta učitelům hudby (2016). Její film z roku 2013 s názvem Děti flamenka byl ve Francii nominován na mezinárodní filmovou cenu PriMed 2014 a byl zahrnut do programu prestižních festivalů v Kanadě, Jižní Koreji, Finsku, Číně a mnohých dalších. S filmem Děti online se mimo jiné zúčastnila na mezinárodních festivalech v Německu, Švýcarsku, Belgii, Itálii, Portugalsku, Španělsku.

Zdroj: Bohemian Productions

 

Koupit si listék.

Místo konání:

Moskva, ul. Nový Arbat 24

Datum:

16.4.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala