Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2018 - 30.9.2018

Petr Vrba a Tomáš Procházka na festivalu MIKROTON MIKROTEN

Ve dnech 24. – 30. září proběhne v Rusku festival experimentální hudby Mikroton Mikroten, věnovaný desetiletému výročí hudebního vydavatelství Mikroton Recordings. Festivalu se zúčastní hudebníci z České republiky, Rakouska, Norska a Švédska.

Festival Mikroton Mikroten je organizován za podpory Rakouského kulturního fóra, Švýcarské kulturní nadace Pro Helvetia, Českého centra v Moskvě, Norské umělecké rady, Baltské pobočky Národního centra moderního umění, Music Norway, Fund for Performing Artists a Musikernes Fellesorganisasjon.

Od roku 2008 vytváří Mikroton Recordings rozsáhlou síť hudebníků z celého světa a snaží se tak poukázat na rychle se měnící kulturní a materiální podmínky existence současných hudebníků a zvukových umělců. Vydavatelství Mikroton Recordings se zaměřuje na experimentální muziku. Pod touto značkou byla vydána alba Güntera Müllera, Christofa Kurzmanna, Norberta Möslanga, Jasona Kahna, Dieb13, Klause Filipa, Noida, Alessandra Bosettiho, Wernera Dafeldeckera, Keitha Rowa, Lucia Capece, eRikm, Otoma Yoshihide a mnoha dalších. Kromě jiných Mikroton Recordings vydal i sólová alba zakladatele značky Kurta Liedwarta a alba, na kterých se on sám podílel.

Vydavatelství Mikroton Recordings, sídlící v Moskvě, vytváří unikátní hudbu, která odráží celosvětové inovativní hudební přístupy, objevující se na hudebních scénách různých zemí.

V roce 2018 se vydavatelství rozhodlo oslavit své desetileté působení na hudební scéně sérií koncertů v Moskvě, Kaliningradu a Petrohradu. Koncertů se zúčastní hudebníci, kteří spolupracují s Mikroton Recordings po dobu deseti let.

Festival není jen obyčejná přehlídka hudebníků. Každý koncert je jakousi laboratoří zvukového zkoumání elektronické a experimentální hudby a základním kamenem pro její další vývoj. Vydavatelství chce ukázat umělecký proces vzniku takové hudby a zkoumat jazyk různých generací autorů, zejména pak těch, kteří se v posledních letech zaměřují na studium „nového“ hudebního umění. Cílem je zároveň i demonstrace daného umění, které se snaží rozšířit hranice chápání současné hudby a vytvořit takovou hudbu, která bude za pár let nazývána klasickou.

Oslavy desetiletého výročí Mikrotonu proběhnou v Moskvě, Petrohradu a Kaliningradu od 24. do 30. září. Součástí programu budou koncerty, kolektivní projekty s místními hudebníky a debaty s účastníky festivalu.

Více informací o programu a účastnících festivalu naleznete zde.

 

Místo konání:
Kaliningrad, Moskva, Petrohrad
Datum:

Od: 24.9.2018
Do: 30.9.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala