Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2018 - 28.10.2018

AnimaLab na Velkém festivalu animovaného filmu

AnimaLab je mezinárodní studentská laboratoř, která se již po čtvrté v řadě objeví na Velkém festivalu animace. Dvě skupiny studentů z různých zemí dostanou 25. října 2018 speciální zadání, na kterém budou společně pracovat ve studiu Sojuzmultfilm.

Během čtyř dnů, od 25. do 28. října, musí obě skupiny vytvořit krátký film pod vedením známého ruského režiséra, čímž dokáží nejen svůj talent, schopnost osobitého myšlení a práci pod tlakem, ale také schopnost pracovat společně, ač všichni pochází z různých zemí a animačních škol.

Hlavním cílem tvůrčí laboratoře AnimaLab je pozitivně ovlivnit vývoj animace prostřednictvím interakce nové generace režisérů se zástupci různých mezinárodních animačních škol. Laboratoř přispívá k rozšíření kontaktů v animační komunitě.

 

V tomto roce se AnimaLab zúčastní studenti z Ruska, Izraele, Švýcarska a Česka.

 Za Českou republiku se zúčastní studentka FAMU Anna Heribanová.

 Anna se narodila se v roce 1990 v Praze. Nyní studuje na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze a jejím oborem je animovaná tvorba. V Praze také vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou, obor grafický design. V roce 2015 promítali její krátkometrážní film na rakouském festivalu Tricky Women ve Vídni. Podílela se na tvorbě několika filmů společně se studenty FAMU a natočila řadu reklamních videí a spotů. V současné době pracuje na svém absolventském projektu o Vánocích.

 Vybrané filmy:

2014 Dům

2014 Fabulous Word – Dospívání

 

Profil na Vimeo 

 

Místo konání:

Moskva, ul. Akademika Koroleva 21 č.p.1

Datum:

Od: 25.10.2018
Do: 28.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala