Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Anděl Páně 2 v Rusku

České centrum a kino „Okťjabr“ uvádí filmovou pohádku Jiřího Stracha „Anděl Páně 2“, která se stala nejúspěšnějším českým filmem roku 2016 s nejvyšší diváckou návštěvností za pouhé dva měsíce promítání v kinech.

„Anděl Páně 2“ je volným pokračováním oblíbené české vánoční pohádky Jiřího Stracha s  Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

První část filmu Anděl Páně byla natočena před deseti lety, okamžitě se stala českou vánoční klasikou a dodnes se nepřestává těšit diváckému úspěchu, na televizních obrazovkách ji diváci sledují každé Vánoce a ratingy zůstávají na nejvyšších úrovních.

Autoři se rozhodli vytvořit volné pokračování rodinného filmu tak, aby zachovali poetiku prvního dílu Anděla Páně a dvojic Petronel a Uriáš se tak vrátili na plátna.

Jiří Strach sám představí svůj snímek moskevským divákům, po skončení filmu proběhne beseda s režisérem. http://moscow.czechcentres.cz/program/travel-events/andl-pane-2/

Obdobné promítání se bude konat 25. února v Petrohradu v kině „Velikan-Park“.

V Moskvě se Jiří Strach také setká se studenty Filmové akademie N. S. Michalkova a poté režisér poletí do Chanty-Mansijsku na 15. ročník mezinárodního festivalu „Duch ohně“, v rámci něhož bude film Anděl Páně 2 promítán v programu pro děti a mládež nazvaným „Tvoje kino“. Promítání filmu „Anděl Páně 2“ a setkání s Jiřím Strachem se chystají i v Chanty-Mansijsku a Pyť-Jachu.

 

Vstupenky na promítání filmu jsou v prodeji na stránkách a pokladnách kina „Okťjabr“.

Koordinátorem projektu je Natalija Jaickaja 8(916)1481763б jaickaja@czech.cz