Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Vyhlášení koncepce Pražského Quadriennale

Umělecká a obsahová koncepce mezinárodní scénografické přehlídky Pražského Quadriennale bude představena během oficiálního vyhlášení, které proběhne 26. září.

Nadcházející, v pořadí již 13. ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, se uskuteční v červnu roku 2015. Umělecká a obsahová koncepce této mezinárodní scénografické přehlídky bude představena během oficiálního vyhlášení, které proběhne v září letošního roku. Zároveň bude předložena výzva k podávání přihlášek pro jednotlivé země a regiony k účasti v soutěžních sekcích PQ2015, a při této příležitosti bude vyhlášeno také výběrové řízení na kurátora české expozice.

V dubnu příštího roku se pak uskuteční mezinárodní sympozium určené především kurátorům vystavujících zemí a regionů, kteří dostanou příležitost seznámit se blíže s uměleckou a obsahovou koncepcí, s komisaři jednotlivých sekcí a také s prostory, kde se bude Pražské Quadriennale v roce 2015 odehrávat.

Hlavním tématem Pražského Quadriennale 2015 bude SdílenýProstor: Hudba, Počasí, Politika. Odvíjí se od stejnojmenného, tříletého mezinárodního projektu (2013 - 2016), který PQ organizuje ve spolupráci s dalšími 12 evropskými institucemi. V jádru tohoto rozsáhlého projektu stojí sympozia, výstavy, workshopy i výukové programy, které se budou odehrávat po celé Evropě a vyvrcholí právě na Pražském Quadriennale scénografie a divadelního prostoru v červnu 2015.

 Harmonogram vyhlášení PQ 2015

26. září 2013
vyhlášení PQ 2015 a jeho umělecké koncepce
vyhlášení výběrového řízení na českou expozici PQ2015

30. listopadu 2013
uzávěrka výběrového řízení na přihlašování projektů na českou expozici PQ 2015

2. - 4. dubna 2014
mezinárodní sympozium pro kurátory jednotlivých zemí a regionů v Praze