Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Prezentace Moravskoslezského kraje

V sále Českého centra Moskva bude 18. 9. v 18:00 zahájena výstava fotografií věnovaných Moravskoslezskému kraji. Zároveň proběhne také prezentace Mistrovství světa v ledním hokeji 2015, které se bude konat od 1. do 17. května 2015 v Praze a Ostravě.

Moravskoslezský kraj

 Ať už do Moravskoslezského kraje cestujete odkudkoliv, jako první vás vždy přivítají překrásné hory se specifickým geniem loci.  Větrné vrcholy, hluboké lesy, voňavé louky a údolíčka s rázovitými dřevěnými kostelíky na vás dýchnou harmonií,  ale skýtají také četné příležitosti pro zimní sportování, pěší i cyklistickou turistiku. To ovšem neznamená,  že na krásu tu má patent jen příroda.  Jako rozkutálené perličky sedí v údolích mezi kopci či na jejich úpatí řada městeček s dlouhou historií a pozoruhodnými stavebními a kulturními památkami – namátkou zmiňme především bývalé hlavní zemské město Opavu, dále Krnov, Hradec nad Moravicí nebo Štramberk. Za horami se pak duch kraje proměňuje, neboť nížinám vládnou velká města s bohatým industriálním dědictvím. Dnes už si v nich ale můžete vybrat i z velké nabídky kulturních a uměleckých akcí mnohdy evropského významu, zábavy, sportu či gastronomie.  Zejména Ostrava rozkvetla v posledních letech do podoby moderní a barevné metropole.

Za nevšedními zážitky, které mohou zahrnovat také pobyt v lázních, wellness či golfovou turistiku, se ale můžete vydat i jinam. Stačí jen zvážit, jestli vaše kroky povedou třeba do Karviné, Českého Těšína či Frýdku-Místku, nebo zda zvolíte prohlídku některé historické či technické památky, kterých je v regionu celá řada.  Splést se nelze, kraj a pomezí Moravy a Slezská má pro vás všude schované nějaké překvapení. Na relativně malém území se zde koncentruje nezvykle pestrá mozaika turistických zajímavostí, která uspokojí prakticky všechny návštěvníky.