Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Mezinárodní soutěž Concertino

Český rozhlas vyhlašuje 49. ročník Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga 2015.

Concertino Praga je mezinárodní rozhlasová soutěž mladých hudebníkům kterou Český rozhlas organizuje od roku 1966. Je určena začínajícím mladým interpretům do 18 let. V tříletém cyklu je soutěž střídavě vypisována v oborech housle, klavír, violoncello a kytara, dále pro dechové nástroje flétnu, hoboj, klarinet, fagot a trubku, či v oboru komorní hra v obsazení duo až kvinteto.

Soutěž je členem Evropské unie hudebních soutěží mládeže (EMCY) a je pořádána pod patronací Evropské vysílací unie (EBU). Každoročně vrcholí slavnostním koncertem v pražském Rudolfinu, kde laureáti obhajují své prvenství před rozhlasovým mikrofonem a televizními kamerami. Sólisty zde zpravidla doprovází Symfonický orchestr Českého rozhlasu (SOČR). Laureáti dále vystupují na tradičním Jihočeském festivalu Concertino Praga, celkem na pěti koncertech v překrásných sálech jihočeských zámků. Absolutnímu vítězi vydává Český rozhlas vlastní profilové CD, laureátům pak kompilační CD s výběrem z jejich oceněných soutěžních snímků. Pořadatel nabízí také další koncertní příležitosti v následujících letech v ČR i zahraničí.

Do soutěže se mohou hlásit talentovaní hudebníci v předem stanovených věkových kategoriích z celé Evropy. Bližší informace o soutěži a podmínkách účasti lze v angličtině získat na webových stránkách: <http://www.rozhlas.cz/concertino_english/about/