Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.3.2017    |    31.3.2017

Retrospektiva Otakara Vávry v Treťjakovské galerii

České centrum v Moskvě a Státní Treťjakovská galerie představí retrospektivu jednoho ze klasiků české kinematografie a „otce“ československé nové vlny Otakara Vávry. Během celého března 2017 bude postupně uvedeno 14 snímků, včetně rané krátkometrážní tvorby režiséra. Všechny filmy budou promítány v originále se synchronním překladem do ruštiny.

5.4.2017    |    9.4.2017

A4: festival animovaného filmu zemí V4

Od 5. do 9. dubna se v kině Pionýr v Moskvě bude konat každoroční festival animovaných filmů států Visegrádské skupiny A4. Na programu festivalu jsou práce mladých animátorů z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Po festivalu v Moskvě budou následovat promítání snímků v regionech Ruska.

28.3.2017

Lukáš Kosek: vystoupení na koncertě zemí Visegrádské čtyřky

28. března se bude v polském velvyslanectví konat společný koncert zemí V4, na němž zazní česká, polská, slovenská a maďarská filmová hudba. Na koncertě vystoupí český hudebník Lukáš Kosek, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka.

24.3.2017    |    31.3.2017

Divadelní festival pro adoptivní rodiny Dětské vesničky „Viktorie“ (Armavir) Krásnodarského kraje.

Dramaterapeuti Martin Polínek, Oldřich Müller a Milan Valenta se zúčastní divadelního festivalu v dětské vesničce „Viktoria“ v Armaviru. Během celého festivalu se budou konat dramaterapeutické semináře ruských a českých specialistů s místními adoptivními rodinami. Celá akce vyvrcholí divadelním představením, ve kterém budou účinkovat také děti z vesničky „Viktoria“.

29.3.2017

Pohádky a pověsti západních Slovanů - prezentace v Biblio-globusu

29. března v 18:00 se v knihkupectví „Biblio-Globus“ bude konat prezentace „Legend, pohádek a mýtů západních Slovanů“, kterou představí překladatelka knihy Galina Lifšic-Artjomova. První vydání knihy z loňského roku bylo rozprodáno již dva měsíce po vydání a nová prezentace proběhne k příležitosti druhého vydání knihy. Nejde ovšem jen o dotisk, nýbrž o rozšířené vydání, jelikož se v knize objeví vůbec poprvé v ruském jazyce publikované překlady balad Karla Jaromíra Erbena Štědrý večer a Zlatý kolovrat. Doplněné vydání bude prezentováno v rámci série Klenoty světové klasiky.

10.4.2017    |    17.4.2017

Moskevské Bienále designu: česká účast

Od 11. do 16. dubna 2017 se bude v Centrálním domě umělců konat první Bienále designu v Moskvě, na kterém budou za podpory Českého centra v Moskvě představeny projekty tvůrčí skupiny OKOLO European Design Stories a projekt „Mladí úspěšní“ o mladých českých designérech. Během bienále se bude konat také několik workshopů tvůrčí skupiny OKOLO.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

03. 03. 2017

Jiří Strach v akademii Michalkova

2. března se český režisér, herec a vyučující Jiří Strach zúčastnil tvůrčího setkání se studenty moskevské filmové akademie Nikity Michalkova, na kterém promluvil o principech své práce s herci a o tom, co považuje za důležité na profesi režiséra.

15. 02. 2017

Koncert "Rok na českém kůru" Josefa Veselého

11. února se v sále Českého centra konal koncert barytonisty Josefa Veselého s varhanním doprovodem Pavla Valerijeviče Skorochodova. Koncert byl sestaven z děl různých epoch, od Tomáše Akvinského až po Antonína Dvořáka. V průběhu zazněly i málo známé skladby ze soukromé sbírky Josefa Veselého.

08. 02. 2017

Den Česka v rámci projektu "Otevíráme státy" v Ruské státní dětské knihovně

5. února proběhla v Ruské státní dětské knihovně v rámci projektu "Otevíráme státy" prezentace o Česku s hudebním, literaturním a výtvarným programem pro děti. Autor foto: Sergej Klimkin

07. 02. 2017

Šumava - prezentace pro studenty

31. ledna v rámci českého klubu pro studenty proběhla v sále Českého centra přednáška Radana Kapuciána věnovaná Šumavě a její přírodě, tradicím a zvykům.

Videa

Video placehodler