Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2017

Zkoušky pro žáky plnící povinnou školní docházku v zahraničí

Zkouška se bude konat dne 3. června 2017 v 10.00 hod. v učebních prostorách Českého Centra v Českém domě na adrese 3. Tverskaja-Jamskaja 36/40 (7. vchod) V případě velkého počtu zájemců bude náhradní termín 4. června 2017 v 10.00 hod.

23.4.2017

Vladislav Bláha - koncert v Moskvě

23. dubna v rámci festivalu komorní hudby „Vesna v Rossii“ v sále Českého centra vystoupí český hudebník, kytarový virtuóz Vladislav Bláha.

25.4.2017    |    28.4.2017

Vladislav Bláha na soutěži Zlatý věk kytary

Profesor brněnské konzervatoře a vítěz mezinárodních soutěží Vladislav Bláha bude členem poroty na čtvrtém ročníku mezinárodní soutěže Majmonida Zlatý věk kytary. Soutěž bude probíhat od 25. do 29. dubna v Moskvě, v rezidenci Státní klasické akademie Majmonida v Peredelkino. Tam se bude 25. dubna konat i koncert členů poroty Vladislava Bláhy a Arkadije Reznika.

22.4.2017

Prezentace českých dětských knížek v rámci Noci literatury 2017

22. dubna v Ruské státní dětské knihovně se v rámci každoroční Noci literatury koná setkání s překladatelkou Xenií Timenčikovou, která představí nové překlady českých klasických knih pro děti. Všichni zájemci se mohou zúčastnit workshopu českého jazyka na motivy prezentovaných knih.

4.4.2017    |    30.4.2017

Měsíc české kultury v Centru slovanských kultur

V dubnu se bude v Centru slovanských kultur v Knihovně zahraniční literatury M. I. Rudomina konat Měsíc české kultury. Na programu je promítání českých filmů v originále, přednášky odborníků, setkání s překladateli, dětské programy.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

18. 04. 2017

Film Auto*Mat na Druhém mezinárodním cyklistickém kongresu Let's Bike it!

V rámci Druhého mezinárodního cyklistického kongresu „Let’s bike it!“ v Moskě se 13. dubna promítal snímek českého režiséra Martina Marečka Auto*Mat. Film uvedla Tereza Vohryzková, jedna ze zakladatelů projektu Auto*Mat, a po projekci se zúčastnila diskuze s diváky.

11. 04. 2017

Přednáška českých animátorek na festivalu A4

V rámci festivalu animace států Visegrádské skupiny A4 se konaly i workshopy a přednášky. České animátorky ze zlínské Univerzity Tomáše Bati Veronika Zacharová a Aliona Baranová měly 7. dubna přednášku na téma Etapy tvorby animovaného filmu na moskevské Vyšší ekonomické škole.

07. 04. 2017

Zahájení festivalu A4 v kině Pionýr

5. dubna byl slavnostně záhájen každoroční festival animovaných filmů A4. Zahájení se zúčastnili zástupci velvyslanectví a kulturních center států Visegrádské skupiny a pozvaní hosté. Byl promítnut základní program festivalu, do kterého vešly krátkometrážní animované filmy mladých animátorů z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska natočené za poslední dva roky. Po promítání proběhla beseda s animátory Veronikou Zacharovou, Józsefem Fülöpem a Martou Pajek.

03. 03. 2017

Jiří Strach v akademii Michalkova

2. března se český režisér, herec a vyučující Jiří Strach zúčastnil tvůrčího setkání se studenty moskevské filmové akademie Nikity Michalkova, na kterém promluvil o principech své práce s herci a o tom, co považuje za důležité na profesi režiséra.

Videa

Video placehodler