Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2016    |    25.6.2016

Workshop Viktora Koláře

Od 23. do 25. června povede Viktor Kolář tři lekce, na kterých si s ruskými fotografy vymění své znalosti a zkušenosti. Pro workshop bude vytvořena skupina patnácti lidí, které vybere sám Viktor Kolář.

23.6.2016    |    29.6.2016

Vremena goda 2016: léto

XIV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Vremena goda bude zahájen 23. června v koncertním sálu Krasnodarké filharmonie F. G. Ponomarenka. Letošní téma festivalu je Hudba Čech a Ruska. Díla A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Martinů a také P. Čajkovského, S. Rachmaninova a M. Glinky zaznějí v podání mladých českých a ruských hudebníků.

25.6.2016

Komentovaná prohlídka výstavy Viktora Koláře

Na závěr svého pobytu v Moskvě provede Viktor Kolář komentovanou prohlídku své výstavy s názvem Vize Viktora Koláře. Česká fotografie.

24.7.2016

Krtek v Pionýru

V rámci cyklu projekcí pro děti pod názvem Dětský pionýr bude uvedeno pásmo pohádek o Krtečkovi za doprovodu specialisty, který divákům popovídá o známém českém výtvarníkovi Zdeňku Milerovi a jeho kreslených hrdinech.

30.6.2016

Letní jazz 2016

Každoroční jazzový koncert na zastupitelském úřadě České republiky v Moskvě, na kterém opět vystoupí mladí talentovaní hudebníci z Česka i Ruska, bude letos spojen s ukončením českého předsednictví ve Visegradské skupině.

8.4.2016    |    22.9.2016

Výstava stavebnice Merkur v Moskvě

V moskevském Kulturním centru Zil bude 8. dubna zahájena výstava Merkuru seznamující návštěvníky s historií i zajímavostmi této oblíbené české stavebnice. V rámci akce bude 8. dubna v 18:30 uskutečněn workshop Jiřího Mládka a Jaromíra Kříže určený, stejně jako celá výstava, všem věkovým skupinám.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 06. 2016

Festival domácích a školních divadel

21. května v sálu Českého centra proběhl Festival domácích a školních divadel, jehož speciálním hostem bylo loutkové představení Staré pověsti české. Během celého dne na improvizovaném jevišti s nejrůznějšími inscenacemi vystupovali soubory z Moskvy a Moskevské oblasti. V sálu byl také připraven trh s ručně dělanými výrobky, koutek s workshopy pro děti a v divadelním bufetu se prodávalo drobné občerstvení. Nehledě na to, že počasí nebylo příznivé, tato dětská slavnost byla veselá a zanechala ve všech návštěvnících příjemné vzpomínky.

16. 06. 2016

Zahájení výstavy Viktora Koláře v Centru fotografie bratří Lumiérů

14. června byla v Centru fotografie bratří Lumiérů slavnostně zahájena výstava českého fotografa dokumentární tvorby Viktora Koláře. Na vernisáži vystoupili s uvítací řečí zástupce velvyslance ČR Petr Kroužek, ředitel Českého centra v Moskvě Marek Havlíček, ředitelka Centra fotografie br. Lumiérů Olga Danilina a kurátorka fotografických výstav, odborný asistent Vědecko-výzkumného institutu Ruské akademie umění Irina Čmyreva. Speciálně pro tento večer natočil Viktor Kolář video, kde přivítal všechny návštěvníky galerie. Na konci června přijede sám fotograf do Moskvy, kde uspořádá několik workshopů a během komentované prohlídky výstavy povypráví příběh svých fotografií

08. 06. 2016

Noc literatury v Uljanovsku

3. června Uljanovsk opět přivítal české spisovatele. Lenka Procházková a Anna Simotová vystoupily na venkovních scénách v centru města, kde hosty seznámily se současnou českou literaturou. Čtení probíhala na náměstí Karamzina a u Uljanovské krajské vědecké knihovny.

06. 06. 2016

Staré pověsti české - vystoupení v Petrohradu

V rámci oslav Dne dětí mohli obyvatelé Petrohradu 1. června 2016 navštívit loutkové divadelní představení Staré pověsti české, které bylo odehráno českými herečkami Kateřinou Tichou a Kateřinou Tschornovou v ruském jazyce v Ioannovském ravelinu Petropavlovské pevnosti.

Videa

Video placehodler