Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2017    |    24.6.2017

Sedmikrásky na Moskevském mezinárodním filmovém festivalu

V rámci retrospektivního programu XXXIX. Moskevského mezinárodního festivalu „Pokolení #vybírá“ bude promítnut film Věry Chytilové „Sedmikrásky“ s komentářem režiséra Ivana I. Tverdovského. „Pokolení #vybírá“ – filmy, které ovlivňují formování stylu mladých talentovaných ruských režisérů, kteří se proslavili nejen v Rusku. Mezi dalšími vybranými režiséry „Pokolení #vybírá“ budou například Michail Mesteckiy, Natalya Kudryashova a Nigina Seyfullaeva.

29.6.2017

Summer Jazz - koncert na Velvyslanectví České Republiky

V letošním roce na každoročním jazzovém koncertu v areálu Velvyslanectví České republiky v Moskvě vystoupí spolek hudebníků z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Návštěvníci se můžou těšit na originální program akustického jazzu, inspirovaného tradiční slovanskou hudbou.

11.7.2017

Miluj mně jestli to dokážeš - projekce v Petrohradu

11. července 2017 bude v Petrohradě v rámci projektu Sexuální práce: boj za práva speciálně promítnut film Miluj mě, jestli to dokážeš od režisérky Dagmar Smržové. Po odvysílání snímku proběhne diskuse s Tomášem Pikem, jedním z protagonistů.

12.7.2017

Limonádový Joe - projekce v letním kině parku Baumana

Komedie Limonádový Joe z dílny Oldřicha Lipského bude prvním snímkem uvedeným v rámci cyklu České muzikály v moskevském parku Baumana. Park Baumana je jedním z oblíbených míst nejen Moskvanů, ale také ostatních návštěvníků, jelikož na tomto místě probíhá řada sportovních i kulturních aktivit. Open air akce vznikla z iniciativy Českého centra v Moskvě a má za cíl představit širokému publiku spektrum českých hudebních filmů. Během července a srpna můžete shlédnout ještě další tři snímky, které byly natočeny v letech 1938 až 2001.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 06. 2017

Bažovsky festival Čeljabinsku

Bažovský festival lidové tvorby se pravidelně pořádá již od r. 1993 a je považován za největší festival tradiční lidové hudby a řemesel na Sibiři. Letos se festivalu zúčastnili hudební soubory z více než 23 regionů Ruska.Českou republiku reprezentovala početná česká delegace, folklorní tanečně-pěvecký soubor Dolina a mistr národních řemesel Vladimír Klimeš, Jan a Jana Smutní, Hana a Lenka Příleské.

12. 06. 2017

Festival řemesel Tajemství mistrů v Nižním Novgorodu

Mezinárodní festival národních uměleckých řemesel Tajemství mistrů se odehral v rámci oslav Dne Ruska a Dne města v Nižním Novgorodu ve kterém se zúčastnili česká folklorní skupina Valašsko a umělecký řezbář Vladimír Klimeš. V rámci festivalu proběhlo oficiální setkání, kterého se zúčastnil také gubernátor Nižního Novgordu.

10. 06. 2017

Vystoupení hudebního sboru Valašsko na festivalu Vremena a Epochy

Vremena i Epochy - jeden z největších historických festivalů v Rusku. V letošním ročníku, 10. června , na návštěvníky a účastníky festivalu čekalo vystoupení hudebního sboru Cimbálová muzika Valašsko, hrajícího tradiční lidovou muziku. Koncert proběhl na jedné z platforem Bulváru historie na Tverskom bulváru.

20. 05. 2017

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava v Moskvě

Mezinárodní festival dokumentárních filmů „DOKer“ a České centrum v Moskvě uváděli Ozvěny 20. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Festival se začal 20. května v Moskvě. Po filmu "Český žurnál: Výchova k válce" proběhla beseda s tvůrci filmu Adelou Komrzý.

Videa

Video placehodler