Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.12.2017

Projekce Menandros & Thaïs v Tomsku

V tomto roce Filmový festival zemí EU rozšiřuje své pole působnosti až do dalekého Tomsku. Za Česko zde bude promítán film Menandros & Thaïs, který diváci mohli shlédnout i na festivalu současného českého filmu Czech In 2017 v Moskvě.

8.1.2018    |    15.1.2018

České vánoční tradice na Tverském bulváru

Během moskevského Open Air festivalu "Cesta k Vánocům" se budou moci všichni návštěvníci seznámit s českými vánočními a novoročními tradicemi a zvyky. Na programu budou mimo jiné karlovarská folklórní skupina Dyleň, dílna českého skláře Karla Sobotky ze Železného Brodu a divadlo Toy Machine.

23.11.2017    |    25.2.2018

Podklady Pražského Hradu

Od 24. listopadu do 25. února 2018 si Vás Státní historické muzeum ve spolupráci se Správou Pražského hradu dovolují pozvat na výstavu „Poklady Pražského hradu“. Výstava navazuje na úspěšnou prezentaci sbírek Moskevského Kremlu na Pražském hradě. V rámci doprovodného programu proběhne též několik komentovaných prohlídek a přednášek s autorem výstavy a kurátorem sbírek Pražského Hradu, historikem umění PhDr. Jaroslavem Sojkou, Ph.D.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

08. 11. 2017

Cirk La Putyka: představení v Petrohradě

5. listopadu 2017 český divadelní soubor Cirk La Putyka v rámci festivalu Velkého divadla loutek (Bolšoj těatr kukol) představilo hostům a obyvatelům Petrohradu jedno ze svých fascinujících vystoupení s názvem Biograf. Představení je založeno na divadelní hře současného českého dramaturga Františka Karla Tománka. Fotografie: Petr Husička

05. 10. 2017

Ocenění vítězů Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2017

Dne 5. října proběhlo v sále Ruské státní dětské knihovny slavnostní předávání cen „Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2017“ (MDVV Lidice). Čestná uznání a medaile předala dětem kurátorka této mezinárodní dětské výtvarné výstavy Ivona Kasalická a zástupce velvyslance ČR v RF Petr Kroužek. Slavnostního předávání se zúčastnili nejen žáci moskevských škol a uměleckých institucí, ale také děti z Penzy, Saratova, Tuly a Kazaně. Po ocenění nejlepších prací se hosté přemístili do galerie knihovny, kde proběhla vernisáž výstavy MDVV Lidice.

01. 07. 2017

Visegrádský Quintet na festivale Usadba Jazz

1. července 2017 se uskutečnil jubilejní 15. ročník hudebního festivalu Usadba Jazz v parku muzejního komplexu Archangelskoje. S Visegradským Quintetem vystoupil také český trumpetista Miroslav Hloucal. Blíže o akci viz http://moscow.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/jazzovy-festival-usadba-jazz-msk/.

16. 06. 2017

Bažovský festival v Čeljabinsku

Bažovský festival lidové tvorby se pravidelně pořádá již od roku 1993. Je považován za největší festival tradiční lidové hudby a řemesel na Sibiři. Letos se festivalu zúčastnily hudební soubory z více než 23 regionů Ruska. Českou republiku reprezentovala početná česká delegace, folklorní tanečně-pěvecký soubor Dolina a mistr národních řemesel Vladimír Klimeš, Jan a Jana Smutní, Hana a Lenka Příleské.

Videa

Video placehodler