Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.8.2016    |    28.8.2016

Rodinný film na Festivalu Bridge to Arts

V Rostově na Donu a Taganrogu v rámci druhé ročníku Mezinárodního festivalu motivačních filmů Brigde of Arts bude mimo hlavní soutěžní program představen český snímek Olma Omerzu Rodinný film s Karlem Rodenem, Vandou Hybnerovou, Jenovéfou Bokovou a Danielem Kadlecem v hlavních rolích.

6.9.2016    |    29.9.2016

Fotografická výstava archeologa Lumíra Jisla

Fotografické práce významného českého archeologa zaměřeného na bádání kultur centrální Asie a zejména jeho fotografické práce z přelomu 50. a 60. let, které představují v dobové dokumentární fotografii této oblasti světový unikát. Akce je pořádána ve spolupráci s Ústavem religionistiky FF MU Brno, Českým centrem a Velvyslanectvím Mongolska v Rusku. Výstava bude také odrážet profesní život českého vědce včetně jeho výzkumů v SSSR (Etnografické muzeum v Petrohradě a Akademie věd v Moskvě) a pravidelnou korespondenci, kterou vedl s archeologem S. V. Kiseljovem.

23.8.2016

Zkáza krásou: účast na moskevském filmovém festivalu Esperansa

Pokud někdo v červnu během Moskevského mezinárodního filmového festivalu 2016 nestihl zhlédnout film o Lídě Baarové Zkáza krásou režisérů Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny, má další šanci na filmovém festivalu Esperansa, který se bude konat ve srpnu v Moskvě.

30.8.2016

Letní kino na ZU

Noci se nekompromisně prodlužují, ale venku je stále krásné letní počasí. Ideální čas na letní české kino, které pro všechny hosty Zastupitelského úřadu v Moskvě připraví letos poprvé tento zajímavý zážitek s filmem Filipa Renče Rebelové.

8.4.2016    |    15.10.2016

Výstava stavebnice Merkur v Moskvě

V moskevském Kulturním centru Zil bude 8. dubna zahájena výstava Merkuru seznamující návštěvníky s historií i zajímavostmi této oblíbené české stavebnice. V rámci akce bude 8. dubna v 18:30 uskutečněn workshop Jiřího Mládka a Jaromíra Kříže určený, stejně jako celá výstava, všem věkovým skupinám.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 06. 2016

Festival domácích a školních divadel

21. května v sálu Českého centra proběhl Festival domácích a školních divadel, jehož speciálním hostem bylo loutkové představení Staré pověsti české. Během celého dne na improvizovaném jevišti s nejrůznějšími inscenacemi vystupovali soubory z Moskvy a Moskevské oblasti. V sálu byl také připraven trh s ručně dělanými výrobky, koutek s workshopy pro děti a v divadelním bufetu se prodávalo drobné občerstvení. Nehledě na to, že počasí nebylo příznivé, tato dětská slavnost byla veselá a zanechala ve všech návštěvnících příjemné vzpomínky.

16. 06. 2016

Zahájení výstavy Viktora Koláře v Centru fotografie bratří Lumiérů

14. června byla v Centru fotografie bratří Lumiérů slavnostně zahájena výstava českého fotografa dokumentární tvorby Viktora Koláře. Na vernisáži vystoupili s uvítací řečí zástupce velvyslance ČR Petr Kroužek, ředitel Českého centra v Moskvě Marek Havlíček, ředitelka Centra fotografie br. Lumiérů Olga Danilina a kurátorka fotografických výstav, odborný asistent Vědecko-výzkumného institutu Ruské akademie umění Irina Čmyreva. Speciálně pro tento večer natočil Viktor Kolář video, kde přivítal všechny návštěvníky galerie. Na konci června přijede sám fotograf do Moskvy, kde uspořádá několik workshopů a během komentované prohlídky výstavy povypráví příběh svých fotografií

08. 06. 2016

Noc literatury v Uljanovsku

3. června Uljanovsk opět přivítal české spisovatele. Lenka Procházková a Anna Simotová vystoupily na venkovních scénách v centru města, kde hosty seznámily se současnou českou literaturou. Čtení probíhala na náměstí Karamzina a u Uljanovské krajské vědecké knihovny.

06. 06. 2016

Staré pověsti české - vystoupení v Petrohradu

V rámci oslav Dne dětí mohli obyvatelé Petrohradu 1. června 2016 navštívit loutkové divadelní představení Staré pověsti české, které bylo odehráno českými herečkami Kateřinou Tichou a Kateřinou Tschornovou v ruském jazyce v Ioannovském ravelinu Petropavlovské pevnosti.

Videa

Video placehodler