Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2017

Seminář Hany Strejčkové v Moskvě

Dne 25. října v Moskvě za podpory Českého centra a Moskevské pravoslavné univerzity svatého Joanna Bohoslova proběhne workshop dramaterapie pro psychology, studenty psychologie a zaměstnance neziskových organizací. Workshop povede česká specialistka Hana Strejčková, která pracuje jako profesionální dramaterapeutka, režisérka, lektorka, spisovatelka, novinářka a divadelní kritička.

20.10.2017    |    22.10.2017

Český stánek na výstavě Vzdělávání a kariéra 2017 v Moskvě

20. - 22. 10. 2017 v Moskvě proběhne 46. Mezinárodní specializovaná výstava Vzdělávání a kariéra. České centrum v Moskvě v Rusku se zúčastní výstavy v roli organizátora „Českého stánku“, který společně představuje české vzdělávací instituce.

30.10.2017    |    1.11.2017

Setkání s autorem Technických pohádek Martinem Sodomkou

Na konci října přijede do Moskvy autor populární edice dětských knih „Technické pohádky“ Martin Sodomka. První kniha Jak si postavit auto vyšla v roce 2012 a stal se z ní okamžitě bestseller. To samé se opakovalo i s ostatními díly této edice. Jeho knihy jsou populární a oblíbené nejen v Česku, ale také v zahraničí. Prodávají se například v Rusku, USA, Turecku, Holandsku, Číně, Francii, Španělsku a v mnoha dalších zemích.

5.11.2017

Festival loutkového divadla v Južno-Sachalinsku

V rámci 4. ročníku Mezinárodního festivalu kulturního divadla přijede do Ruska český dramatický kolektiv Geisslers Hofcomoedianten, se svým divadelním představením Já jsem Krabat, jež je inspirováno folklórem Lužických Srbů. Představení se bude konat ve městě Južno-Sachalinsk.

5.10.2017    |    31.10.2017

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

5. října 2017 bude v Ruské státní dětské knihovně otevřena výstava ruských vítězů Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice.

1.11.2017

Geisslers Hofcomoedianten v Moskvě

Český divadelní kolektiv Geisslers Hofcomoedianten jedinečné představí moskevskému publiku hru Já jsem Krábat a to v prostorách Malého sálu Moskevského loutkového divadla 1. listopadu v 19:00.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

05. 10. 2017

Ocenění vítězů Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2017

Dne 5. října proběhlo v sále Ruské státní dětské knihovny slavnostní předávání cen „Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2017“ (MDVV Lidice). Čestná uznání a medaile předala dětem kurátorka této mezinárodní dětské výtvarné výstavy Ivona Kasalická a zástupce velvyslance ČR v RF Petr Kroužek. Slavnostního předávání se zúčastnili nejen žáci moskevských škol a uměleckých institucí, ale také děti z Penzy, Saratova, Tuly a Kazaně. Po ocenění nejlepších prací se hosté přemístili do galerie knihovny, kde proběhla vernisáž výstavy MDVV Lidice.

01. 07. 2017

Visegrádský Quintet na festivale Usadba Jazz

1. července 2017 se uskutečnil jubilejní 15. ročník hudebního festivalu Usadba Jazz v parku muzejního komplexu Archangelskoje. S Visegradským Quintetem vystoupil také český trumpetista Miroslav Hloucal. Blíže o akci viz http://moscow.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/jazzovy-festival-usadba-jazz-msk/.

16. 06. 2017

Bažovský festival v Čeljabinsku

Bažovský festival lidové tvorby se pravidelně pořádá již od roku 1993. Je považován za největší festival tradiční lidové hudby a řemesel na Sibiři. Letos se festivalu zúčastnily hudební soubory z více než 23 regionů Ruska. Českou republiku reprezentovala početná česká delegace, folklorní tanečně-pěvecký soubor Dolina a mistr národních řemesel Vladimír Klimeš, Jan a Jana Smutní, Hana a Lenka Příleské.

12. 06. 2017

Festival řemesel Tajemství mistrů v Nižním Novgorodu

Mezinárodní festival národních uměleckých řemesel Tajemství mistrů suskutečnil v rámci oslav Dne Ruska a Dne města v Nižním Novgorodu, kterého se zúčastnila česká folklorní skupina Valašsko a umělecký řezbář Vladimír Klimeš. V rámci festivalu proběhlo oficiální setkání čestných hostů s organizátory, kterého se zúčastnil také gubernátor Nižního Novgorodu Valerij Šancev.

Videa

Video placehodler