Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.2.2017

Zahájení filmové přehlídky „Válka skončila“ filmem Karla Kachyni Kočár do Vídně

Festival věnovaný evropské kinematografii o složitém procesu přechodu poválečného světa k definitivnímu míru bude probíhat v Tretjakovské galerii od 22. února do 21. června v rámci muzejního projektu „Uvolnění: čelem k míru“ za podpory kulturních center řady zemí EU.

18.2.2017

Výročí Miloše Formana v Domě kino

Při příležitosti 85. výročí narození Miloše Formana uvede České centrum v Moskvě a Dům kino jedno z jeho nejvýznamnějších děl, film „Lásky jedné plavovlásky“ z roku 1965. Dívka z malého městečka stráví noc s mladíkem z Prahy. Na rozdíl od něj to považuje za začátek společného života a přijíždí k němu, aby se seznámila s jeho rodiči. Během slavnostního připomínkového večera proběhne přednáška o životní tvorbě významného českého rodáka.

27.2.2017

Anděl Páně v ČDM

Srdečně Vás zveme 27. února 2017 v 18:00 hodin do Českého domu Moskva na promítání filmu "Anděl Páně". Po skončení projekce se uskuteční beseda s režisérem Jiřím Strachem.

28.2.2017

TeatrPlastičeský v Kulturním centru ZIL

Představení „Proč jsou květiny krásné?“ bude uvedené 28. února v kulturním centru ZIL. Zvláštním hostem bude český skladatel Jaroslav Málek, jehož tvorba je zaměřená na relaxační a meditační hudbu. Hudba Jaroslava Málka v autorském provedení bude doprovázet představení Lary Garri a Jevgenie Venina.

3.3.2017    |    31.3.2017

Retrospektiva Otakara Vávry v Treťjakovské galerii

České centrum a Státní Treťjakovská galerie představí retrospektivu jednoho ze zakladatelů české kinematografie Otakara Vávry. Během celého března 2017 bude uvedeno 14 snímků, včetně rané krátkometrážní tvorby režiséra. Všechny snímky budou promítány v originále se synchronním překladem do ruštiny.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

15. 02. 2017

Koncert "Rok na českém kůru" Josefa Veselého

11. února se v sále Českého centra konal koncert barytonisty Josefa Veselého s varhanním doprovodem Pavla Valerijeviče Skorochodova. Koncert byl sestaven z děl různých epoch, od Tomáše Akvinského až po Antonína Dvořáka. V průběhu zazněly i málo známé skladby ze soukromé sbírky Josefa Veselého.

08. 02. 2017

Den Česka v rámci projektu "Otevíráme státy" v Ruské státní dětské knihovně

5. února proběhla v Ruské státní dětské knihovně v rámci projektu "Otevíráme státy" prezentace o Česku s hudebním, literaturním a výtvarným programem pro děti. Autor foto: Sergej Klimkin

07. 02. 2017

Šumava - prezentace pro studenty

31. ledna v rámci českého klubu pro studenty proběhla v sále Českého centra přednáška Radana Kapuciána věnovaná Šumavě a její přírodě, tradicím a zvykům.

14. 12. 2016

Filip Remunda na Artdokfestu

Český režisér Filip Remunda představil svůj dokumentární film Blízký daleký východ na filmovém festivalu Artdokfest v Moskvě. Promítání filmu proběhlo také v Sankt Petěrburgu a Jekatěrinburgu.

Videa

Video placehodler