Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.8.2017    |    1.10.2017

Výstava Luddité v galerii Beljajevo

Moskevská Galerie Beljajevo představí v rámci programu 7. Moskevského mezinárodního bienále současného umění výstavu Luddité, jejíž zúčastni i laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov.

24.8.2017    |    27.8.2017

Česká účast na festivalu Synthposium

IV. ročník festivalu nové kultury, hudby a technologie Synthposium proběhne od 24. – 27. srpna na několika moskevských scénách. Hudebního festivalového programu se zúčastní představitelé českého elektronického labelu Nona Records - Ondřej Merta, Dávid Švihel a Petr Lukáš. Projektanti elektronických hudebních nástrojů brněnské společnosti Bastl Instruments budou součástí festivalové výstavy.

2.9.2017    |    3.9.2017

Výstava komiksového cyklu Češi na festivale Štuka

V jednom z nejznámějších výstavních ruských center v Centralním domě umělce se bude 2. – 3. září konat výstava komiksového cyklu Češi, který zachycuje historii Československé republiky.

15.9.2017

Na festivalu Flahertiana proběhne ruská premiéra filmu Slepý Gulliver

Do speciálního programu 17. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Flahertiana, který proběhne 15. – 21. 9. 2017 v Permu, byl zařazen film českého dokumentárního režiséra Martina Ryšavého. Snímek bude uveden producentkou filmu Klárou Žaloudkovou.

8.9.2017

Workshop souboru Čtyřlístek na téma Česká lidová hudba

Všechny zájemce o českou lidovou hudbu zveme do kavárny ExLibris, kde proběhne workshop pod vedením muzikantů ze souboru Čtyřlístek. V předvečer folklórního festivalu zemí Visegradské čtyřky, který se uskuteční v jednom z nejznámějších ruských parků Muzeon dne 9.září, se budete moci naučit české národní písně a tance.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

01. 07. 2017

Visegrádský Quintet na festivale Usadba Jazz

1. července 2017 se uskuteční jubilejní 15. ročník hudebního festivalu Usadba Jazz v parku muzejního komplexu Archangelskoje ve kterém se zúčastnili muzikanty z Visegrádského Quintetu.

16. 06. 2017

Bažovsky festival Čeljabinsku

Bažovský festival lidové tvorby se pravidelně pořádá již od r. 1993 a je považován za největší festival tradiční lidové hudby a řemesel na Sibiři. Letos se festivalu zúčastnili hudební soubory z více než 23 regionů Ruska.Českou republiku reprezentovala početná česká delegace, folklorní tanečně-pěvecký soubor Dolina a mistr národních řemesel Vladimír Klimeš, Jan a Jana Smutní, Hana a Lenka Příleské.

12. 06. 2017

Festival řemesel Tajemství mistrů v Nižním Novgorodu

Mezinárodní festival národních uměleckých řemesel Tajemství mistrů se odehral v rámci oslav Dne Ruska a Dne města v Nižním Novgorodu ve kterém se zúčastnili česká folklorní skupina Valašsko a umělecký řezbář Vladimír Klimeš. V rámci festivalu proběhlo oficiální setkání, kterého se zúčastnil také gubernátor Nižního Novgordu.

10. 06. 2017

Vystoupení hudebního sboru Valašsko na festivalu Vremena a Epochy

Vremena i Epochy - jeden z největších historických festivalů v Rusku. V letošním ročníku, 10. června , na návštěvníky a účastníky festivalu čekalo vystoupení hudebního sboru Cimbálová muzika Valašsko, hrajícího tradiční lidovou muziku. Koncert proběhl na jedné z platforem Bulváru historie na Tverskom bulváru.

Videa

Video placehodler